מנשאי אופניים – כיצד רוכשים מנשאים בצורה חכמה?

על מנת שנוכל ליהנות מחוויית רכיבה בטבע, לא מספיק שיהיו לנו אופניים איכותיות עם ציוד מתאים לרכיבה בטוחה, אלא צריך גם מנשא שיאפשר לנו לשאת את האופניים

אחת החוויות המהנות, המעניינות והמאתגרות ביותר, היא ללא ספק רכיבה על אופניים בטבע, בשטח, במקומות מרוחקים מאזור המגורים שלנו.

אנחנו יכולים ליהנות מחוויה זו, בכל פעם כשאנחנו יוצאים עם המשפחה לטיול בטבע, בין אם זה ליום אחד ובין אם זה לסופשבוע, וכן אנחנו יכולים ליהנות מחוויה זו בכל סופשבוע או בכל יום, לפני העבודה, לבד, עם חברים או במסגרת קבוצת רכיבה.

על מנת שנוכל ליהנות מחוויית רכיבה שכזו, לא מספיק שיהיו לנו אופניים איכותיות עם ציוד מתאים לרכיבה בטוחה, אלא אנחנו צריכים גם לרכוש מנשא שיאפשר לנו לשאת את האופניים אל כל מקום אליו אנחנו רוצים להגיע.

לכן, עלינו היכן, כיצד ומה בדיוק עלינו לבדוק לפני שנרכוש מנשא לאופניים שלנו.

מה אנחנו צריכים לדעת על מנשאי אופניים

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים למצוא מנשאי אופניים שונים ומגוונים. מדובר על מנשאים אשר ניתן להתקין אותם בחלק האחורי של הרכב, באופן כזה שיאפשר לנו להעמיס עליהם את האופניים ולנהוג לכל מקום בצורה בטוחה ונוחה,

כאשר האופניים מחוברות למנשא ואין חשש שיקרה להם או לרכב נזק.

המטרה של מנשאי אופניים היא, לאפשר לנו לשאת אותם בצורה נוחה ופשוטה, קלה, מבלי שאנחנו צריכים לקשור אותם לגג הרכב או להכניס אותם אל תוך הרכב עצמו (דבר שהוא בלתי אפשרי עבור לא מעט כלי רכב מפאת הגודל שלהם).

מנשאי אופניים עשויים, בדרך כלל, מאלומיניום חזק, הם שוקלים הרבה פחות מהמשקל אותו הם יכולים לשאת.

ישנם מנשאים ששוקלים עשרים קילו אך הם יכולים לשאת פי שלוש וארבע ממשקל זה.

לכן הם גם מתאימים לסוגים שונים של אופניים, בין אם מדובר על אופני כביש, שטח, חשמליים ועוד.

כיצד רוכשים מנשא אופניים

על מנת לרכוש מנשאי אופניים, אנחנו צריכים להקפיד שהם אכן יתאימו לצרכים שלנו.

לשם כך, תחילה עלינו לאפיין את הצרכים, בין אם זה על פי סוג האופניים העומדים לרשותנו, ובין אם זה על פי כמות האופניים שנרצה להעמיס על גבי המנשא.

אם אנחנו רוכבים לבד, אז מספיק מנשא אחד, אך אם מדובר משפחה שלמה של רוכבים, מוטב לקנות מנשא שיכול לשאת יותר מזוג אחד של אופניים.

מעבר לכך, עלינו לבחון כיצד אנחנו יכולים להעמיס את האופניים על גבי המנשא, כמה פשוט התהליך של העמסה והחיבור וכמה פשוט וקל זה פירוק האופניים מהמנשא, על מנת שנוכל להתחיל ולרכב.

כמו כן, אנחנו צריכים לשים לב, כיצד מתנהלת הנסיעה כאשר המנשא עמוס באופניים.

למשל, האם יש לנו ראות מספיק טובה דרך השמשה האחורית, האם ניתן לראות בצורה ברורה את לוחית הרישוי שלנו כפי שהחוק מחייב וכן האם יש לנו אפשרות להתקין פנסי תאורה שיאפשרו לנו לנהוג בחשיכה בצורה בטוחה.

תשאירו תגובה

קצת עלינו

דיזלנט הוא מגזין סקירת רכבים לחובבי רכב (גם בנזין !) ומלא בסקירות מועילות על הרכבים החמים שמגיעים לישראל. הישארו מעודכנים.

רכבים אחרונים

מחפשים לקנות רכב במחיר המשתלם בישראל? יש לנו הצעה בשבילכם !

הפרטים שלכם ישמשו על מנת להציע לכם עסקת רכב בלבד.