נשים ורכבים – עובדות בשטח

איזה רכבים נשים אוהבות? מה הכי חשוב לאישה כשהיא בוחרת רכב? שאלות אלה ואחרות בענייני נשים ורכבים מרחפות בין נתיבי הכבישים. בכתבה זו נציג עובדות מעניינות על נשים ורכבים.

איזה רכבים נשים אוהבות? מה הכי חשוב לאישה כשהיא בוחרת רכב? שאלות אלה ואחרות בענייני נשים ורכבים מרחפות בין נתיבי הכבישים. בכתבה זו נציג עובדות מעניינות על נשים ורכבים.

יש הרבה פרמטרים שמשפיעים על ההחלטה שלנו איזה רכב לקנות, כמה זמן לבלות על הכביש ומתי לוותר על רכב פרטי לטובת תחבורה ציבורית.

בין היתר, קיימים למשל הבדלים שמבוססים על מין ועל מגדר. אז אם נכנסים אל עובי הקורה, מגלים כמה עובדות מאוד מפתיעות לגבי הקשר בין נשים ורכבים.

קודם כל, נשים וגברים מדרגים אחרת את התכונות החשובות ברכב. בעוד אצל נשים עומדים בראש סדר העדיפויות פרמטרים של תצרוכת דלק, מצב מכאני, מחיר, בטיחות ונוחות, אצל גברים חווית הנהיגה היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים. בנוסף, אצל נשים חשובה צריכת הדלק פי 2 מאשר אצל גברים. 

איזה רכב נשים מעדיפות?

שאלה לא פחות מעניינת היא על איזה סוג של רכב נשים מעדיפות לנהוג. כאן מסתבר שגם גברים וגם נשים מציבים את הג'יפ בראש סדר העדיפויות שלהם, אך אצל גברים יש גם דירוג גבוה לרכבי יוקרה. לעומת זאת, נשים יעדיפו רכב גדול וגבוה כמו קרוסאובר – אבל לא תהיה להן בעיה גם לנהוג על רכבי מיני או סופר מיני.

מבחינת המוכר, רוב מובהק של הנשים העידו שלא משנה להן ממי לקנות. לעומתן, רוב הגברים סיפרו שהם מעדיפים לקנות מגבר ורק מעטים הודו שהם מוכנים לקנות מנשים. אז כאן לא ממש ברור מה הסיבה, אבל זה יכול להסביר את הלכי הרוח בשוק.

מי מעריך את עצמו יותר?

חלק מהממצאים מתארים איך גברים ונשים תופסים את עצמם ביחס לענף הרכב.

זה למשל מה שקורה כאשר שואלים את קהל היעד מה מידת ההבנה שלהם ברכבים: התשובה הממוצעת לפי סולם של 1-7 היא 3.8 אצל נשים, לעומת 5.1 אצל גברים. מזה אנחנו לומדים על הערכה עצמית שונה אצל גברים ונשים, שלא בהכרח מגובה במשהו עובדתי.

לחילופין, אפשר לבדוק מה קובעים הנתונים האמיתיים שמגיעים מהשטח. כך מגלים שבממוצע, נשים בארצות הברית משקיעות בתהליך רכישה של מכונית חדשה יותר מארבעה חודשים. בתהליך הזה, נשים מקבלות לפחות 3 הצעות ולקראת הקנייה הן אפילו קוראות מעל 4 מגזיני רכב.

משתלם להיות אישה!

החדשות הטובות הן שגם תהליך הרכישה וגם תהליך הוצאת הרישיון משתלם מאוד עבור נשים. זה בגלל שבקרב רוב חברות הביטוח, נשים נתפסות כנהגות זהירות יותר. תודות לנתונים האלה, נשים מקבלות הצעות מחיר אטרקטיביות על ביטוחי הרכב והן יכולות לחסוך מאות שקלים בשנה.

לסיכום, אין פלא שהבדלי מין ומגדר מקבלים ביטוי גם בענף הרכב. אבל אם רוצים לבחור את הרכב המושלם, אין תחליף לסקירה אובייקטיבית.

תשאירו תגובה

קצת עלינו

דיזלנט הוא מגזין סקירת רכבים לחובבי רכב (גם בנזין !) ומלא בסקירות מועילות על הרכבים החמים שמגיעים לישראל. הישארו מעודכנים.

רכבים אחרונים

מחפשים לקנות רכב במחיר המשתלם בישראל? יש לנו הצעה בשבילכם !

הפרטים שלכם ישמשו על מנת להציע לכם עסקת רכב בלבד.